Проведення агрохімічних досліджень ґрунту (в тому числі на наявність родючого шару ґрунту)

Ґрунт та земля в цілому, як одні з найдорогоцінніших багатств України суворо охороняються національним законодавством. Вимоги щодо поводження з ґрунтом чітко прописані в Земельному кодексі України, Законі України «Про охорону земель», Законі України «Про охорону навколишнього природного середовища», постановах Кабміну, та наказах профільних міністерств, ДСТУ ISO 11074-1:2004 «Якість ґрунту». Кримінальна та адміністративна відповідальність за порушення земель може сягати мільйонів гривень штрафу та тривалого терміну відсторонення від займаної посади.

Забруднення та псування ґрунтів викликає занепокоєння не тільки у державних органах і громадських організацій, але й у пересічних громадян та фермерів, адже щорічні втрати родючих земель сягають понад 100 тис. га. Псування ґрунтів та сільськогосподарських угідь відбувається через забруднення пестицидами, забруднення хімічними речовинами, забруднення радіоактивними речовинами, забруднення синтетичними речовинами, засмічення небезпечними відходами. Повернення родючих властивостей ґрунту та повернення деградованих земель у задовільний стан для вирощування сільськогосподарських культур дорогий та тривалий процес, ефективність якого, часто залежить від своєчасного реагування та встановлення факту забруднення. Визначити забруднення ґрунтів можна за допомогою проведення досліджень з визначення агрохімічних показників ґрунту та визначення фізико-хімічних показників ґрунту.

Для великих та маленьких фермерських господарств проведення досліджень складу ґрунту є важливою частиною виробничого процесу, адже основні показники ґрунту можуть змінюватися, як і змінюватися сільськогосподарські культури, що вирощуються на кожній конкретній ділянці. При виборі посівної культури, або при визначенні необхідності проведення меліорації  вкрай важливо знати про поточний фізико-хімічний стан ґрунту, агрохімічний стан ґрунту.

Останні тенденції росту території, яка відводиться під забудову призводять до антропогенного впливу на ґрунти та землі в цілому. Відповідно до статті 168 Земельного кодексу України «Охорона ґрунтів» власники земельних ділянок, які проводять діяльність, що може порушити поверхневий шар ґрунту, зобов’язані здійснювати “…зняття, складування, зберігання поверхневого шару ґрунту та нанесення його на ділянку, з якої він був знятий (рекультивація), або на іншу земельну ділянку для підвищення її продуктивності та інших якостей.”  після отримання відповідних погоджень та дозвільних документів.

Враховуючи, що великомасштабне будівництво здійснюється, як правило, у межах міст, де наявність родючого шару ґрунту малоймовірна, власникам земельних ділянок або їх представникам, що здійснюють будівництво, дозволяється не виконувати вимоги вищевказаної статті, але лише у випадку відсутності родючого шару або взагалі ґрунту на ділянці. Відсутність родючого шару ґрунту можна встановити замовивши комплекс послуг, які надає компанія MCL. Товариство MCL, як провідна компанія з надання комплексу послуг у сфері екології та охорони природних ресурсів, пропонує власникам земельних ділянок та підприємствам, що здійснюють будівництво, комплекс послуг до складу якого входять організація проведення досліджень з визначення агрохімічних показників ґрунту та складання відповідного звіту.

Такий комплекс послуг складається з декількох етапів. ТОВ «еМСіеЛ» організує виїзд спеціалістів на об’єкт з метою встановлення необхідної кількості відбору проб. Далі, силами компанії MCL, організовується виїзд спеціалізованої лабораторії на об’єкт з метою забору проб ґрунту для отримання його зразків. У регламентований нормативними документами термін (не менше 7 днів) клієнт отримає результати досліджень проб ґрунту. Підтверджені спеціалізованим лабораторним центром результати аналізів разом з рекомендаціями передаються замовнику.

Фізичні та юридичні особи можуть замовити  дослідження з визначення агрохімічних показників ґрунту та складання технічного звіту у товариства еМСіеЛ за адекватною ціною з гарантією якості підтвердженою найкращими науковими інститутами України та Східної Європи.

Якщо у Вас виникли питання, або Ви бажаєте отримати безкоштовну консультацію спеціаліста, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку нижче!

Форма зворотнього зв'язку