Відхилення від норм ДБН у розрізі СанПін

Всі суб’єкти господарювання незалежно від їхньої форми власності, що здійснюють або мають намір здійснювати свою діяльність в сфері містобудування, будівництва промислових споруд чи інших габаритних/малих промислових об’єктів мають дотримуватися правил, стандартів та норм ДБН, СанПін та ДСП. Вся проектна документація, її зміст та склад має розроблятися у відповідності до вимог містобудівної діяльності. Але відповідно до статті 5 закону України «Про будівельні норми» передбачається обґрунтування відхилень від будівельних норм під час розробки проектної документації. Це можливо у випадку, якщо обґрунтування відхилень від будівельних норм здійснюється з дотриманням вимог безпеки майбутнього чи існуючого об’єкта нерухомості. Тобто, закони України передбачають відхилення від будівельних норм у певних окремих випадках за наявності обґрунтування та обов’язкового погодження в установленому законом порядку державними органами в сфері санітарно-епідеміологічного контролю.

Якщо під час проектування об’єкта будівництва, обставини чи певні умови унеможливлюють повне виконання вимог ДБН та інших нормативно-правових документів, то в такому разі суб’єкт господарювання має право оминути деякі будівельні норми чи стандарти, якщо зможе надати у відповідні контролюючі органи лист з обґрунтованими причинами та обставинами, що перешкоджають чи взагалі унеможливлюють дотримання норм. Правильно, детально та науково обґрунтувати причини невиконання вимог законодавства для суб’єкта господарювання власними силами досить складно. Це краще довірити спеціалістам з розробки індивідуальних проектних рішень в сфері екології, санітарно-епідеміологічного контролю та охорони навколишнього середовища, оскільки в такому специфічному питанні потрібен досвід застосування інноваційних рішень в критичних ситуаціях в рамках фактичного дотримання будівельних норм і стандартів.

Як показує досвід спеціалістів компанії еМСіеЛ, краще вчасно ідентифікувати ті обставини та бар’єри, що заважають виконанню вимог чинних будівельних норм України, не затягувати з роздумами, а краще проконсультуватися з досвідченими фахівцями та експертами, разом підібрати найоптимальніший варіант для успішної реалізації Вашого проекту в рамках закону та уникнення претензій з боку контролюючих органів.

Серед сотень випадків розглянутими нашими спеціалістами, найчастіше зустрічаються випадки порушень інсоляції та порушень місця розташування розподільчих підстанцій (РП).

Інсоляція (освітленість) – притік сонячного світла. Необхідні рівні оптимальної інсоляції визначаються за допомогою Настанови з розрахунку інсоляції об’єктів цивільного призначення ДСТУ-Н Б В.2.2-27:2010. У випадках нового будівництва, особливо житлової багатоповерхової забудови, слід передбачити розташування нової споруди з урахуванням достатності сонячного світла для сусідніх існуючих або майбутніх будинків. Якщо наявний проект будівництва не відповідає санітарним нормам і може «заважати» сусіднім будівлям, слід зробити коригування проектної документації з обґрунтуванням можливості відхилень від державних норм за рахунок індивідуальних проектних рішень.

Завдяки плідній багаторічній співпраці з Інститутом гігієни та медичної екології ім. О.М. Марзєєва НАМНУ компанія MCL пропонує своїм клієнтам широкий спектр послуг у сфері санітарно-епідеміологічного нагляду та надає кваліфіковані послуги з проектування індивідуальних рішень, їх застосування та здійснення обґрунтування нормування антропогенних чинників на здоров’я людей у випадках відхилення від норм ДБН у розрізі СанПін.

Дана інформація корисна та важлива для Вас? Додайте цю статтю у Вашу стрічку на Facebook.

Якщо Ви не отримали повну відповідь на Ваше питання, або потребуєте індивідуальної безкоштовної консультації, заповніть будь ласка, форму зворотного зв’язку нижче!

 

Форма зворотнього зв'язку