Технологічний регламент та технічні умови (ТУ)

Технологічний регламент – це обов’язковий технічний документ, що входить до складу проектної та технічної документації на підприємстві. Важливість та необхідність технологічного регламенту полягає в тому, що він складається з інформації про етапи, порядок застосування технологій та обладнання під час виробництва. Всі зазначені правила технологічного регламенту в обов’язковому порядку мають бути виконані з метою виготовлення виключно якісної продукції, а також для уникнення збоїв та неполадок у виробничому процесі та виготовленню неякісної продукції чи товарів. Належним чином розроблений технологічний регламент знижує ризик професійного травматизму під час виробництва.

Розробку технологічних регламентів жорстко контролює держава шляхом запровадження відповідних державних стандартів.

Технологічний регламент може бути переглянутий у випадку настанні наступних умов:

  • значних змін в технологічному процесі;
  • аварій на виробництві, що сталися внаслідок недостатньої інформації зазначеної в технологічному регламенті щодо експлуатації обладнання чи машин;
  • значної заміни сировини та матеріалів, що використовуються для виготовлення продукції;
  • внаслідок змін в законодавстві, що передбачають зміну технології виробництва конкретного виду товару чи продукції;
  • за власним бажанням суб’єкта господарювання;
  • інші причини, що безпосередньо впливають на виробництво.

Основні умови забезпечення безпеки виробничого та технологічного процесів зазначені в розділах технологічного регламенту. Відповідно до проведених досліджень було встановлено, що однією з основних причин виникнення аварій на виробництві є порушення правил та умов технологічного регламенту. Технологічний регламент складається з відповідних розділів, в яких наведені основні вимоги безпеки щодо технологічного процесу.

Будь-яка продукція, що виготовляється, має відповідати певним стандартам. Держава передбачає на певні групи товарів чи продукцію розроблені нормативні документи, в яких зазначаються вимоги щодо їх виготовлення, транспортування чи реалізації. Якщо існуючі державні стандарти не підходять Вашому виробництву, держава дозволяє Вам розробити власні технічні умови на продукцію чи послугу.

Технічні умови (ТУ) – це нормативний технічний документ, в якому зазначаються вимоги щодо процесу виробництва, якості сировини та особливостей технологічного процесу. Вимоги ТУ є обов’язковими для виконання та дотримання, оскільки їх порушення призведе до виготовлення неякісної та небезпечної продукції. Суб’єкт господарювання, який розробив свої власні технічні умови може надати їх іншим виробникам за власним бажанням, а підприємець, який отримав розроблені ТУ має в повній мірі їх виконати.

Оскільки технічні умови не потребують обов’язкової реєстрації, їх необхідно перевіряти на актуальність чинним законодавчим актам, стандартам та нормам в сфері екологічної безпеки. Під час розробки ТУ, суб’єкт господарювання повинен дотримуватися встановлених вимог відповідно до ДСТУ 1.5:2015 «Національна стандартизація. Правила побудови, викладання, оформлення та вимоги до змісту нормативних документів». Всебічне знання законів та стандартів в сфері екологічної безпеки забезпечить належну розробку технічних умов. Спеціалісти компанії «еМСіеЛ» з радістю допоможуть Вам в розробці та впровадженні технологічних регламентів та  технічних умов на Вашому підприємстві.

Звернувшись до висококваліфікованих експертів компанії MCL, Ви можете бути впевнені в якості виконаних послуг в обумовлений термін.

Дана інформація корисна та важлива для Вас? Додайте цю статтю у Вашу стрічку на Facebook.

Якщо Ви не отримали повну відповідь на Ваше питання, або потребуєте індивідуальної безкоштовної консультації, заповніть будь ласка, форму зворотного зв’язку нижче!

Форма зворотнього зв'язку