Проектування об’єктів будівництва

Проектування об’єктів будівництва є обов’язковим етапом будь-якого будівництва, оскільки процес розробки проектної документації має відповідати вимогам чинного законодавства містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів.  Основні положення та визначення викладені у статті 31 Закону України «Про містобудівну діяльність» та у Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів. Також, ці нормативні акти встановлюють перелік об’єктів, проектна документація яких, підлягає обов’язковій експертизі.

Здійснення проектування об’єктів будівництва – це дуже складний та відповідальний процес, який здійснюється виключно особами, що мають кваліфікаційний сертифікат, який підтверджує їх спроможність виконання робіт щодо об’єктів відповідного класу наслідків. Всього розрізняють за класом наслідків (відповідальності) три групи:

  1. СС1 – об’єкти з незначними наслідками (проекти не підлягають обов’язковій експертизі);
  2. СС2 – об’єкти з середніми наслідками (обов’язкова експертиза об’єктів будівництва);
  3. СС3 – об’єкти з значними наслідками (обов’язкова експертиза об’єктів будівництва).

Належність до класу наслідків визначається відповідно до характеристики наслідків від відмови будівлі: небезпека для людей, які постійно, періодично перебувають на/або поза об’єктом, обсяг економічного збитку, втрата об’єктів культури, комунікацій.

До складу проектної документації на будівництво об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, додаються результати оцінки впливу на стан навколишнього природного середовища (ОВНС).

Відповідно до постанови КМУ №808 до таких об’єктів належать: об’єкти що виробляють тепло, електроенергію, гарячу воду, будівництво гідроелектростанцій включаючи малі гідроелектростанції (будівництво міні гес), будівництво водозаборів, будівництво мереж водопроводу, будівництво очисних споруд, будівництво водосховищ, проведення розчищення дна річок, проведення розчищення дна озер, будівництво нафтопереробних заводів, проектування азс, будівництво азс, будівництво свинарників, проектування у галузі тваринництва, будівництво м’ясокомбінату, електричні лінії, будівництво підстанцій, будівництво об’єктів в охоронних зонах природно-заповідного фонду, будівництво об’єктів в зонах санітарної охорони.

Вищевказані особливості проектування об’єктів будівництва не є вичерпним переліком умов для отримання усіх необхідних погоджень, особливо для об’єктів, що під час свого будівництва або функціонування можуть створювати небезпеку для навколишнього середовища та здоров’я людей.

Проектування об’єктів будівництва вимагає від розробника проектної документації, наявності дієвих індивідуальних рішень, які дозволять замовнику без перешкод та зауважень з боку державних контролюючих органів здійснити будівництво у заплановані строки та у відповідності до кошторису. Товариство еМСіеЛ, як організація, яка протягом десяти років проектує та впроваджує для підприємств різних галузей господарства незалежно від їх місцезнаходження, індивідуальні проектні рішення, що дозволяють провадити господарську діяльність у рамках закону.

Проектування об’єктів будівництва може здійснюватися, як окремо, так і у складі комплексу послуг, включно з проведенням комплексної будівельної експертизи, еколого-експертної оцінки, отриманням висновку державної екологічної експертизи, обґрунтуванням можливості відхилень від норм ДБН, в тому числі у розрізі вимог СанПін, Декларація про початок виконання підготовчих або будівельних робіт, отримання декларації про введення в експлуатацію.

Компанія MCL, спираючись на свій власний досвід та тісні партнерські зв’язки з найкращими проектними організаціями, пропонує підприємствам послуги з проектування будівництва об’єктів нерухомості за конкурентними цінами та у обумовлений термін.

Дана інформація корисна та важлива для Вас? Додайте цю статтю у Вашу стрічку на Facebook.

Якщо Ви не отримали повну відповідь на Ваше питання, або потребуєте індивідуальної безкоштовної консультації, заповніть будь ласка, форму зворотного зв’язку нижче!

Форма зворотнього зв'язку

Інше в категорії Проектування та експертиза