Ліцензування полігонів ТПВ

Проблема адекватного та безпечного поводження з відходами дуже гостро стоїть перед сучасною Україною. В умовах катастрофічної недостатності об’єктів перероблення та розміщення відходів неорганізовані звалища побутових відходів становлять особливу небезпеку для здоров’я населення та екології.

Для виконання вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами суб’єктами господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері розміщення, захоронення, складування відходів та захисту навколишнього природного середовища, компанія MCL надає послуги з юридичного та інжинірингового супроводу при отримані ліцензії на діяльність у сфері захоронення відходів.

Призначена така ліцензія, у першу чергу, для посилення відповідальності підприємств у сфері охорони навколишнього середовища та здоров’я населення. Це досягається завдяки певним умовам, які встановлюються ліцензіату, серед яких: ведення постійного контролю за станом забруднення атмосферного, водного середовищ, наявність спеціального обладнання для унеможливлення підтоплення та забруднення підземних вод, здійснення протипожежних заходів та контроль за складом відходів, здійснювати рекультивацію.

Варто зауважити, що наявність такої ліцензії є обов’язковим для суб’єктів господарювання, які провадять (мають намір провадити) діяльність із захоронення побутових відходів на об’єктах (полігон/звалище) з потужністю понад 50 000 т/рік (200 000 м3/рік). Це визначено постановою Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) № 467 від 04.04.2017 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів». Ви маєте змогу завантажити повний текст постанови на нашому сайті.

Окремо звертаємо Вашу увагу, на те, що відповідно до абзацу 11 Постанови КМУ №808 поводження з побутовими відходами (захоронення) становить підвищену екологічну небезпеку і потребує обов’язково провести ОВНС і отримати висновок державної екологічної експертизи!

Для отримання ліцензії на полігон, ліцензії на звалище, ліцензії на захоронення відходів суб’єкту господарювання необхідно зібрати повний пакет документів відповідно до постанови НКРЕКП. До складу документів входять також  спеціальні форми які містять у собі основні відомості про засоби здійснення діяльності та підтвердження наявності обов’язкової техніки. Товариство еМСіеЛ пропонує послуги з супроводу та оформленню документів для отримання ліцензії на захоронення відходів для усіх підприємств незалежно від їх місця здійснення господарської діяльності.

Компанія MCL надає професійні послуги з проектування полігонів тпв, та полігонів будівельних відходів, проектування сміттєпереробних заводів, складання інструкції з експлуатації полігона, розроблення паспорту місця видалення відходів (паспорт МВВ), оцінка ризиків сміттєзвалищ, проведення ОВНС і експертної оцінки діяльності, що становить підвищену екологічну небезпеку, отримання висновку державної екологічної експертизи, проведення лабораторного контролю стану повітря, проведення лабораторного контролю стану водних об’єктів, проведення лабораторного контролю рівнів шуму та вібрації, здійснення незалежного фінансового аудиту, здійснення незалежного екологічного аудиту, розроблення заходів щодо зменшення негативного впливу на навколишнє середовище.

На сьогоднішній день, ТОВ «еМСіеЛ» має найбільший в Україні досвід юридичного супроводу підприємств, які ведуть або тільки проектують свою діяльність у сфері поводження з відходами. Зокрема, нашим підприємством було проведено оцінку впливів на навколишнє середовище від сміттєпереробних заводів, які будуть розташовані у Львівській області. Ми можемо гарантувати Вам індивідуальне і 100% ефективне та законне рішення Вашого питання у сфері екології, охорони природних ресурсів та санітарно-епідеміологічного нагляду.

Якщо у Вас виникли питання, або Ви бажаєте отримати безкоштовну консультацію спеціаліста, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку нижче!

Форма зворотнього зв'язку