Лабораторні дослідження якості стічних, зливових вод

В сучасних умовах розвитку промисловості річки, озера, водоймища та інші водні об’єкти забруднюються відходами від промислових та сільськогосподарських підприємств. Оскільки, водні ресурси України є національним багатством та незамінним природним ресурсом у більшості галузей економіки нашої Держави, то охорона водних об’єктів та контроль за їхнім станом має дуже важливе значення. Під час своєї діяльності підприємства здійснюють скид відпрацьованої та забрудненої води у водні об’єкти або в системи мереж місцевих водоканалів.

Склад та кількість стічних вод, що може скинути підприємство у водоймища, контролюється відповідними органами в сфері охорони водних ресурсів. Для визначення складу стічних вод необхідно провести відповідні лабораторні дослідження стічних вод на предмет виявлення небезпечних домішок, сполук та інших активних речовин, що, безпосередньо, можуть завдати шкоди не тільки водному об’єкту, але й цілій екосистемі. Основною метою лабораторних досліджень стічних вод є екологічний контроль стану водоймища, оцінка токсикологічного стану водного об’єкта та санітарного стану водного об’єкта, аналіз ефективності роботи очисних споруд та пошуку нових технологій очищення стічних вод, а також встановлення придатності води для користування відповідними водокористувачами.

Сучасні технології та прийоми дозволять застосовувати різні методи проведення аналізу стічних вод, а саме: хімічні, фізико-хімічні та фізичні методи. Хімічні методи дозволять визначити твердість та лужність води, хімічне та біохімічне споживання кисню, кислотність, концентрацію сірководню, сульфідів, сульфат-іонів та хлорид-іонів, наявність розчиненого кисню, а також концентрацію нітрогену. Хімічний аналіз води може відбуватися в таких формах: повній (аналіз на виявлення 50 показників якості води),  розширеній (30 показників) та звичайній (20 показників для загальної оцінки якості води).  Фізико-хімічні методи хоч і базуються на хімічних реакціях, але орієнтовані на вивчення фізичної характеристики води, серед яких часто досліджуваними є виявлення вмісту нафтопродуктів та їх розділення, бензолу, метанолу, ацетону, амінокислот, фенолів, ртуті, нікелю, ціанідів. Фізичні методи спрямовані на вивчення сигналів, які є наслідком ядерних перетворень. Проведення лабораторних досліджень стічних вод дуже відповідальний процес, тому краще залучити справжніх спеціалістів в компетенції яких є не тільки організація досліджень, але й повний контроль за їх проведенням та підготовкою результатів дослідження стічних вод. Спеціалісти компанії MCL мають відповідний досвід в організації та проведенні лабораторних досліджень стічних вод, а завдяки співпраці з авторитетними лабораторними центрами Держпродспоживслужби та лабораторії державного підприємства «Українська геологічна компанія» компанія MCL може гарантувати якість та достовірність результатів проведених досліджень.

Також одним із найпоширеніших методів лабораторних досліджень є бактеріологічно-санітарний аналіз води. Він орієнтований на виявлення в воді таких бактерій як кишкова паличка, стафілокок, коліформи та синегнойна паличка, а також на дослідження загальної кількості мікробів у воді. Варто зауважити, що в умовах дозволу на спецводокористування завжди зазначається обов’язкова кількість відбору проб з артезіанської свердловини для контролю якості води. Відбір проб для проведення бактеріологічного лабораторного дослідження здійснюється тільки фахівцем спеціалізованої лабораторії. Залучення відповідного спеціаліста для відбору проб води є гарантією вдалого лабораторного дослідження, оскільки чинним законодавством встановлено вимоги щодо відбору проб. Саме тому слід звернутися до висококваліфікованих фахівців для відбору проб та проведення досліджень.

Отже, проведення лабораторних досліджень стічних вод вимагає професіоналізму та якості їх виконання. Тому залучення висококваліфікованих фахівців ТОВ «еМСіеЛ» дозволить Вам зекономити свій час та отримати найкращі послуги в обумовлений термін, а завдяки плідній співпраці з найкращими лабораторними центрами України Ви будете впевнені в якості проведених лабораторних дослідження стічних вод.

Якщо у Вас виникли питання, або Ви бажаєте отримати безкоштовну консультацію спеціаліста, будь ласка, заповніть форму зворотнього зв’язку нижче!

Форма зворотнього зв'язку