Режимно-налагоджувальні та еколого-теплотехнічні випробування котлів

Котельне обладнання середньої та малої потужності частіше за все застосовуються в системі опалювання та гарячого водопостачання промислових об’єктів, підприємств сільськогосподарського господарства, в закладах громадського харчування, громадських та житлових будівлях, в різних технологічних процесах, а також під час будівництва. Основними видами палива для котельних установок чи обладнання виступає вугілля, газ, торф, мазут та деревина. Використання газу та мазуту в роботі з котельним обладнанням дозволяє зменшити витрати на його експлуатацію, а це, в свою чергу, збільшує економічність технологічного процесу. Виходячи з призначення котельного обладнання розрізняють котельні для виробництва пару для роботи з паровими двигунами (енергетичні), котельні, що вироблять гарячу воду та пар (виробничо-опалювальні) для гарячого водопостачання та опалення, а також змішаного. Щоб в роботі котельного обладнання не виникало збоїв чи аварій, необхідно систематично проводити роботи з режимно-налагоджувальних та еколого-теплотехнічних випробувань для підвищення їхньої ефективності та енергозберігаючих характеристик.

Національне законодавство, на сьогоднішній день, не передбачає обов’язкові роботи з проведення режимно-налагоджувальних та еколого-теплотехнічних випробовувань котельного обладнання. Але, світові тенденції та пріоритети в охороні навколишнього середовища, стану атмосферного повітря та водного середовища спонукають суб’єктів господарювання приділяти більше уваги до стану та функціонування котельного обладнання. Тому підприємці все частіше шукають нові рішення та ідеї щодо підтримки оптимального стану роботи котельного обладнання, контролюють викиди в атмосферне повітря та довкілля від роботи котельного обладнання. Тобто суб’єкти господарювання за рахунок проведення режимно-налагоджувальних та еколого-теплотехнічних випробовувань котельного обладнання намагаються підвищити його енергоощадливість та енергоефективність, а це, в свою чергу, успішно позначиться на фінансових показниках підприємств.

Що особливого в роботах з проведення режимно-налагоджувальних та еколого-теплотехнічних випробовувань котельного обладнання? Роботи з проведення режимно-налагоджувальних та еколого-теплотехнічних випробовувань котельного обладнання охоплюють широкий спектр різноманітних випробувань та експериментів. В компетенції висококваліфікованих інженерів-технологів проведення наступних видів досліджень та вимірювань, а саме:

  • візуального обстеження котельного обладнання разом з вентиляційними та опалювальними системами, трубопроводами, теплообмінниками, огороджувальними конструкціями;
  • обстеження із застосуванням пристроїв та інструментів. Інструментальне обстеження проводиться з метою вимірювання енергоефективності конкретного об’єкту в певному режимі його роботи (наприклад, ККД), вимірювання витрат (із застосуванням лічильників та датчиків витрат води), вимірювання температури, вимірювання тиску за допомогою манометрів, спостереження за параметрами (споживання тепла, графік навантаження котельного обладнання на добу) за певні проміжки часу, а також з екологічної точки зори для ідентифікації складу продуктів згоряння в котельному обладнанні.

Тобто, суб’єктам господарювання для підвищення енергоефективності застосування котельного обладнання необхідно періодично проводити роботи з режимно-налагоджувальних та еколого-теплотехнічних випробовувань котельного обладнання, що є невід’ємною частиною енергоаудиту. Проведення еколого-теплотехнічних та режимно-налагоджувальних випробувань та, в цілому, енергоаудиту, дозволяє встановлювати енергоефективність використання конкретного типу енергоресурсу. Енергоефективність та енергоощадливість котельного обладнання є чи не найважливішими показниками його роботи, тому сучасні суб’єкти господарювання думають наперед, і тому, нині спостерігається тенденція використання пелетів як найефективнішого енергоресурсу. Котельному обладнанню, що функціонує на основі пелетів, характерне підтримання заданої температури та, безперечно, високий рівень автоматизованої системи роботи.

Оскільки наші співробітники є найкращими спеціалістами-технологами процесів, що пов’язані з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, то, природньо, що наші спеціалісти є найкращими з режимного налагодження котельного обладнання. Саме тому, звертаючись до компанії MCL ви гарантовано отримаєте найкращу якість, економите свій час та гроші.

Дана інформація корисна та важлива для Вас? Додайте цю статтю у Вашу стрічку на Facebook.

Якщо Ви не отримали повну відповідь на Ваше питання, або потребуєте індивідуальної безкоштовної консультації, заповніть будь ласка, форму зворотного зв’язку нижче!

 

Форма зворотнього зв'язку