Комплексна державна будівельна експертиза

Доводимо до Вашого відома, що Закон № 1817-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» вступив в силу 10 червня 2017 року. Цей закон регламентує деякі зміни в процесі оформленні дозвільної документації на будівництво. Головним поштовхом до змін було прагнення нашої держави інтегрувати європейські стандарти та директиви в сфері будівництва. Новий закон передбачає оформлення повідомлення та дозволів на будівництво, на відміну від раніше необхідного оформлення повідомлення, декларації та дозволу на будівництво.

Відповідно до вимог зазначених в новому законі відтепер дозвіл на будівництво видається за класом наслідків (відповідальності), а не за категорією складності, як це було раніше. Клас наслідків для кожного об’єкта будівельної експертизи визначається в окремому порядку виходячи з призначення самого об’єкта. Клас наслідків визначає рівень потенційно небезпечної загрози здоров’ю та життю людей та мешканців об’єкту будівництва, а також рівень матеріальних втрат від зупинки експлуатації будівлі. Виділяють три класи наслідків для об’єктів будівництва:

  1. СС1 із незначними наслідками – об’єкти I та II категорій складності;
  2. СС2 з середніми наслідками – об’єкти III та IV категорій складності;
  3. СС3 із значними наслідками – об’єкти V категорії складності.

Право віднесення об’єкта будівництва до відповідного класу наслідків покладається на експертну організацію та узгоджується із замовником. Але, варто зауважити, що закон № 1817 чітко регламентує перелік об’єктів, що не можуть відноситься до класу із незначними наслідками (СС1) та, відповідно, визначає об’єкти, які в обов’язковому порядку мають бути віднесені до класу зі значними наслідками (СС3).

Просимо звернути Вашу увагу на те, що на підставі повідомлення про будівництво мають право споруджуватися об’єкти будівництва із незначними наслідками; для будівництва об’єктів із значними та середніми наслідками обов’язковим є проведення державної будівельної експертизи та отримання дозволу на будівництво! 

Вище зазначені зміни та нововведення покликані спростити процедуру погодження будівництва для об’єктів із незначними наслідками, а для більш складних та значних об’єктів будівництва, навпаки, сприяти виявленню незаконних новобудов та забудов за рахунок ефективнішого контролю з боку державних органів та збільшенню матеріальної відповідальності за виявлені порушення як зі сторони забудовника, так і зі сторони контролюючих органів, що надають відповідний дозвіл на будівництво.

Вимоги та норми нового закону прописують порядок видачі містобудівних умов та обмежень. Тобто, закон чітко визначає підстави, на основі яких забудовник може отримати відмову в будівництві, а це в свою чергу, дозволяє уникнути корупційних ситуацій та побудувати надійну платформу в сфері будівництва та містобудівної галузі нашої держави.

Висококваліфіковані експерти багатопрофільної компанії «еМСіел» мають право на проведення державної будівельної експертизи. Наші спеціалісти організують проведення державної будівельної експертизи та допоможуть Вам в отриманні експертного висновку про успішну розробку проекту будівництва. Звернувшись до компанії MCL, Ви будете впевнені в якості наданих послуг в обумовлений термін!

 

Форма зворотнього зв'язку