Дератизація та дезінсекція

Однією з найважливіших функцій в санітарно-епідеміологічному нагляді є організація та проведення профілактичних, протиепідемічних та гігієнічних заходів для знищення та запобіганню новому поширенню патогенних мікроорганізмів. Якщо профілактичні заходи означають дотримання санітарних та гігієнічних норм суб’єктами господарювання, до яких ці норми висуваються, то активні заходи боротьби з патогенними організмами означають проведення дезінсекції, дезінфекції та дератизації.

Дезінсекція – це комплекс заходів, що проводиться з метою знищення комах, тарганів, мух  що можуть бути збудниками різноманітних інфекційних захворювань. Заходи із дезінсекції проводяться на хлібопекарських, булочних та кондитерських підприємствах, в закладах громадського харчування та підприємствах з виробництва продуктів харчування. Заходи із дезінсекції включають в себе хімічні, механічні, біологічні та фізичні методи боротьби зі шкідливими комахами. Хімічні методи означають застосування спеціальних хімічних засобів та препаратів; механічні методи включають в себе прибирання приміщень та збір сміття; біологічні методи – це застосування деяких видів птахів чи мікроорганізмів; фізичні методи означають застосування пару, вогню чи сонячних променів. Заходи із дезінсекції проводяться періодично, оскільки ті ж мухи чи таргани швидко розмножуються та є переносниками яєць гельмінтів, тому такі заходи для запобігання їх виникнення та розповсюдження вкрай важливі. Після проведення дезінсекції приміщення, де проводились протиепідемічні та гігієнічні роботи, має бути ретельно прибране, а все обладнання та устаткування вимите. Дезінсекції не підлягає підлога, обладнання та устаткування, а от двері, вікна та рами, стелі та стіни мають пройти дезінсекцію.

Дезінфекція – це комплекс протиепідемічних та профілактичних заходів, що застосовується в боротьбі з інфекційними захворюваннями шляхом знищення збудника такого захворювання в потенційно небезпечних об’єктах (лікарні, дитячі садочки, окремі приміщення, одяг та посуд). Дезінфекція відрізняється від стерилізації тим, що під час її проведення знищуються тільки патогенні мікроорганізми, що можуть бути збудниками інфекційних захворювань. Основними методами, що застосовуються під час дезінфекції, вважаються фізичні (провітрювання, кип’ятіння, сухе гаряче повітря, штучне ультрафіолетове опромінення), хімічні (застосування хімічних сполук в дезінфікуючих та антимікробних засобах) та комбіновані. Якість та ефективність проведеної дезінфекції залежить від суб’єктивних (професіоналізм та досвід персоналу, що проводить дезінфекцію, доступ до об’єкта)  та об’єктивних факторів (вид та властивість об’єкта, що має бути дезінфікований, рівень концентрації дезінфікуючого препарату та його форма – гель, порошок, розчин, аерозоль, здатність дезінфікуючого препарату до розчищення у воді).

Дератизація – це комплекс заходів направлених на профілактику та повне знищення гризунів. Миші та щури не тільки завдають шкоди товарам, сировині та засобам виробництва, але й є переносниками інфекційних захворювань, небезпечних для здоров’я та життя людини (паратиф, лептоспіроз, інфекційних гепати, туляремія). Профілактичні методи в боротьбі з гризунами означають захист підлоги, дверей та отворів шляхом оббивання металевими панелями. В свою чергу винищувальні методи в боротьбі з гризунами бувають хімічними та механічними. Хімічні методи включають в себе застосування отруйних речовин для знищення гризунів. Механічні – встановлення капканів та пасток для миш та щурів.

В компетенції спеціалістів ТОВ «еМСіеЛ» разом з фахівцями профільного закладу надання послуг з дезінсекції, дезінфекції та дератизації дієвими та безпечними для життєдіяльності людини методами за ринковою вартістю. Звернувшись до компанії MCL Ви можете бути впевнені в якості виконаної роботи!

Дана інформація корисна та важлива для Вас? Додайте цю статтю у Вашу стрічку на Facebook.

Якщо Ви не отримали повну відповідь на Ваше питання, або потребуєте індивідуальної безкоштовної консультації, заповніть будь ласка, форму зворотного зв’язку нижче!

Форма зворотнього зв'язку